poniedziałek, 2 maja 2016

Nowości grzejnikowe z targów INSTALACJE 2016

W czwartek zakończyły się największe w Polsce targi branży instalacyjnej INSTALACJE 2016. Targi odbyły się oczywiście w Poznaniu, moim rodzinnym mieście, a więc nie mogło mnie na nich zabraknąć.
Na targach wystawiała się tylko część firm produkujących grzejniki i armaturę grzejnikową, Zabrakło m.in. firm Terma, Jaga, Vasco czy Danfoss.
Firmy obecna na targach pokazały trochę nowości, które pokrótce opiszę.

Zacznę od najbardziej rewolucyjnego rozwiązania w budowie grzejników mianowicie grzejnika konwektorowego Zmart firmy Zehnder.


Jest to grzejnik z tworzyw sztucznych z płaską obudową stalową. Górny i dolny kolektor grzejnika wykonane są z tworzywa sztucznego i połączone między sobą szeregiem pionowych rurek z tworzywa o średnicy 8mm. Ciepła woda przepływając rurkami z górnego kolektora do dolnego oddaje ciepło do otaczającego rurki powietrza, które ogrzane unosi się do góry tak jak w typowym grzejniku konwektorowym. Tylna ścianka oraz górna pokrywa grzejnika  wykonane są z  aluminium, natomiast płaska obudowa ze stali lakierowanej.

Budowa grzejnika Zehder Zmart
Grzejnik jest więc lekki ( nawet o 63% lżejszy w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami płytowymi) i bardzo łatwy w montażu.
Grzejnik Zehnder Zmart będzie dostępny w sprzedaży od lipca 2016r.

Kolejna nowość to grzejnik konwektorowy Inspiro  polskiej firmy Regulus. Grzejnik o głębokości tylko 65mm, wysokości 300mm oraz 400mm (wersja z wbudowanym wentylatorem) oraz długościach 600mm, 1000mm, 1400mm i 1800mm. Idealne rozwiązanie do pomieszczeń  z dużymi oknami o małej wysokości do parapetu oraz do pomieszczeń na poddaszach ze ścianą kolankową. Grzejniki z wentylatorem mają moc sporą moc jak na swoje rozmiary dochodzącą do 1216W przy parametrach 75/65/20'C. Niestety nie dysponuję jeszcze zdjęciami ww. grzejnika.

Konkurent firmy Regulus czyli lubelska firma Verano przedstawiła dwie ciekawe wzorniczo propozycje grzejników konwektorowych, Comodo i Caliente.Pierwszy z grzejników to właściwie ławka grzewcza czyli estetyczny grzejnik połączony z siedziskiem z drewna. Boczne ściany wykończone są szklanymi maskownicami.


Ławka grzewcza Verano Comodo
Caliente to designerski grzejnik stojący szczególnie w wersji ze szklanymi maskownicami na końcach kratki i dotykowym elementem sterującym na jednej z nich.

Grzejnik stojący Verano Caliente
Nowość także w austriackiej firmie Vogel&Noot. Pionowy  grzejniki dekoracyjny Levo , którego budowa oparta jest na grzejniku płytowym. Grzejnik z zaokrągloną płaską płytą frontową i uchwytem na ręczniki świetnie pasuje do dużych łazienek co doskonale widać na poniższym zdjęciu.
 
Grzejnik dekoracyjny Levo firmy Vogel&Noot
Firma Viessmann znana głównie z produkcji kotłów, pomp ciepła i innych tego typu urządzeń grzewczych oferuje także grzejniki. Do tej pory przede wszystkim typowe grzejniki płytowe i łazienkowe czyli popularne drabinki. Na targach pokazała nowość w postaci grzejników PREMIUM i PREMIUM MIX.
Oszczędny w formie grzejnik Premium wykonany jest z poziomych rur płaskich 70×8 mm, połączonych z profilem o przekroju trójkąta bez widocznych spawów. Grzejnik jest w zestawie z wysuniętym chromowanym uchwytem na ręczniki. Wersja Premium Mix ma wbudowaną grzałkę elektryczną , niewidoczną z zewnątrz, oraz zintegrowany czujnik podczerwieni odbierający sygnały sterujące z bezprzewodowego regulatora temperatury. Grzejniki oferowane są w kolorze białym i antracytowym.

Grzejnik Viessmann Premium w kolorze antracytowym

Grzejnik Viessmann Premium Mix w kolorze białym
Wszystkie przedstawione wyżej grzejniki wkrótce w ofercie naszego sklepu: www.multimex.com.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza